Termit İlaçlama

Termit İlaçlama

Termit İlaçlaması hakkında bilgi almak ücretsiz ön inceleme için, 444 3 700 numaralı hattımızdan bizi hemen arayın.

 

Termitler veya başka bir deyişle Beyaz Karıncalar, önlem alınmazsa kâbusunuz olabilir. Yaklaşık 250 milyon yıldır yaşamlarını sürdüren Termitler bir anda evinizi istila edebilirler. İstila ettikleri alanları da kolay kolay terk etmezler. Yapılan araştırmalarda Amerika’da bir milyondan fazla evi istila ettikleri ve yılda 5 milyon dolardan fazla bir ekonomik zarara yol açtıkları tespit edilmiştir. Termit ilaçlaması uzun süreli önlemler ve ilaçlama işlemi gerektirir.Sizde Termit ilaçlaması hakkında bilgi almak için bizi şimdi arayın.

Sıkça karşılaşılan Termit türleri

  • Akdeniz Termiti           (Reticulitermes lucifugus)
  • Kuru Odun Termiti     (Kalotermes flavicollis )
  • Hasatçı Termit              (Anacanthotermes ubachi )

Termit İlaçlamaTermitler, halk arasında Beyaz karınca olarak da adlandırılır. Dış görünüş olarak karıncalara benzerlik gösterseler de, aslında hepimizin tiksindiği ve nefret ettiği hamam böcekleriyle yakın akrabadırlar. Ülkemizde pek bilinmeyen ve ilaçlama şirketleri tarafından da doğru tanımlanamayan Termitler,büyük ekonomik zarar verme potansiyeline sahiptir. Yeraltı ve organik malzemeler içinde oluşturdukları yuvalar içinde koloniler halinde yaşarlar. Vücutları beyaz ve yumuşak yapıdadır. Bitkisel besinlerle, özellikle selülozla beslenirler. Ahşap ve keresteden yapılmış eşyaların içinde yuva yaparlar. Toprak üstünde yaptıkları Termitarya adı verilen, 5-6 metre yükseklikteki kule şeklindeki yuvaları bulunur.Bağırsaklarında yaşayan ve selülozu parçalayan bakteri ve kamçılı bir hücreli organizmalar bulunur.Şayet bakteri ve tek hücreli organizmalar yok olursa Termitler, besinleri sindiremeyecekleri için ölürler. Sindirim için mantar yetiştiren Termit türleri bulunur.Yukarıda isimleri verilen üç tür ülkemizde zarar yapmaktadır. Özellikle tropik iklimlerde yaşamayı severler. Yaşayış ve kast sistemi bakımından karıncalar ile benzerlik gösterirler. Sosyal böceklerdir, son derece iyi örgütlenmiş bir düzen içinde, koloniler denen topluluklar halinde yaşayan bir KAST sistemine sahiptirler.

Termit ilaçlaması aslında oldukça dikkat edilmesi gerekli bir konudur. İlaçlama yaparken Termit kolonisinin geneli hedef alınmalıdır.

O halde ilaçlama öncesinde Entofarma Servis uzmanı, Termit yuvasının tamamını tespit etmeye çalışacak ve Termit ilaçlaması sonrasında sizlere bazı tavsiyelerde bulunacaktır. Termit ilaçlaması Entofarma Servis uzmanlarının düzenli ilaçlama ve bakımını gerektireceğini sakın unutmayın! Bir defa ya mahsus yapılacak Termit kontrol çalışmaları pek fayda sağlamaz.

Artık sizin bölgenizde de profesyonel Entofarma Servis uzmanları çalışıyor. Türkiye’de 2.000 kurumsal müşterimizin aldığı, kaliteli haşere kontrol hizmetinden sizde faydalanın. Sizin için Türkiye genelinde en etkin termit ilaçlaması çözümlerini geliştiriyoruz. Profesyonel haşere kontrol servisi, raporlama hizmeti, ilaçlama konuları hakkında bilgi almak ve ücretsiz ön inceleme için 444 3 700 numaralı telefon hattını kullanarak hemen şimdi Entofarma müşteri hizmetlerini arayın.

 Profesyonel Hizmet İçin Bizi Arayın...