Tahtakurusu İlaçlama

Tahtakurusu İlaçlama

Hemen bizi arayın sizi tahtakurularından kolayca kurtaralım. Tahtakurusu ilaçlaması evde yaşayanlar için özel riskler içerir dikkatli olunuz.

Vücudunuzda kaşıntı, böcek ısırıkları ve kızarıklıklar mı gördünüz! Mutlaka yatağınızın dikiş kısımları ve yatak başlarını kontrol edin. Özellikle yatakların dikiş aralarını detaylı şekilde inceleyin. Şayet yeni bir seyahatten döndüyseniz veya otelde konakladıysanız fark etmeden Tahtakurularını da evinize getirmiş olabilirsiniz. Yurtiçi ve yurtdışı seyahatlerde mobilya, eşyalar, elbiseler ve bavullar ile kolayca bir yerden bir yere taşınırlar. Hemen bizi arayın sizi tahtakurularından kolayca kurtaralım. Tahtakurusu ilaçlaması evde yaşayanlar için özel riskler içerir dikkatli olun!
Sizde Tahtakurusu ilaçlaması hakkında bilgi almak için bizi şimdi arayın.

Sık karşılaşılan Tahtakurusu türleri

  • Cimex lectularius
  • Cimex hemipterus

Tahtakurusu 5 mm boyunda, koyu kırmızımsı dan kahverengiye kadar değişen renklerde ve vücutları yassıdır. Yukarıdan aşağı basık yanlara genişlemiş şekildedir. Bu vücut şekli dar yarık ve oyuklara girmesini kolaylaştırır. Beslenmeden iki yıl kadar yaşayabilirler. Sadece memeli ve kuşlardan kan emerek beslenirler. Sadece geceleri kan emerler. Gündüzleri ise ışıktan kaçarak karanlık yerlerde dinlenirler.

Tahtakurusu ilaçlaması dendiğinde dikkat etmemiz gereken konu, tahtakuruların yaşadıkları alanların doğru tespit edilmesi ve tespit edilen bütün alanlara ilaçlama yapılmasıdır.

Tahtakurusu zararlıları sadece geceleri kan emerler. Gündüzleri ise ışıktan kaçarak karanlık yerlerde dinlenirler. Tahtakurularının büyük bölümü (2/3) yarasalarda parazit olarak bulunmaktadır. Tahtakurusunun hayat evresi yumurta, nimf ve ergindir. 4-5 nimf döneminin her biri için kanla beslenmeye ihtiyaç vardır. Her bir nimf dönemi 6-8 gündür. Yaşam döngüsü 8 haftadır ancak nem ve sıcaklığa bağlı olarak 11 ay kadar uzun da olabilir. Dişi tahtakurusu karanlık oyuk ve çatlaklara yumurta bırakır. Nimf ler erginlere çok benzer. Nimf ler iki üç gün içinde kan emerler, dinlenmek ve emdikleri kanı sindirmek için bir köşeye çekilirler. Her nimf devresinde bir kez kan emilir. Tahtakuruları kan emdikten sonra dinlenme alanlarına çekilirler. Emdikleri kanı sindirdikten sonra tekrar yeni bir konukçu ararlar.

Tahtakuruları evlerde; yatak dikiş kısımları, süpürgelik ve pervaz araları, duvar ve zeminlerdeki çatlaklar, duvar kâğıtları, mobilyaların aralık ve kenarlarında yaşayabilirler. Bu alanlar Tahtakurusu ilaçlaması öncesinde, uzman bir göz tarafından detaylı bir şekilde incelenmelidir.

Tahtakurusu İlaçlamaTahtakurularının beslenme insanların uykularında hareket etmeleriyle kesintiye uğrayabilir. Bu nedenle insanların vücudunda birden fazla Tahtakurusu ısırık izi gözlenebilir. Aslında bu izler bir tek Tahtakurusu tarafından meydana getirilmiş olabilir.

Entofarma Tahtakurusu ilaçlaması öncesi ve sonrası tavsiyelerde bulunacaktır. Tahtakurusuna karşı ilaçlama yapıldıktan sonra, Tahtakurusu sorununun tamamen ortadan kalktığından emin olmak için ikinci bir kontrolün yapılması şarttır.

Artık sizin bölgenizde de profesyonel Entofarma Servis uzmanları çalışıyor. Türkiye’de 2.000 kurumsal müşterimizin aldığı, kaliteli haşere kontrol hizmetinden sizde faydalanın. Sizin için Türkiye genelinde en etkin Tahtakurusu ilaçlaması çözümlerini geliştiriyoruz. Profesyonel haşere kontrol servisi, raporlama hizmeti, ilaçlama konuları hakkında bilgi almak ve ücretsiz ön inceleme için 444 3 700 numaralı telefon hattını kullanarak hemen şimdi Entofarma müşteri hizmetlerini arayın.Profesyonel Hizmet İçin Bizi Arayın...