Salyangoz İlaçlama

Salyangoz İlaçlama

Salyangoz ilaçlaması ve haşere kontrol hakkında bilgi almak ve ücretsiz ön inceleme için, 444 3 700 numaralı hattımızdan bizi hemen arayın.


Salyangozlar, özenle baktığınız bahçelerinizin ve süs bitkilerinizin baş düşmanlarıdır. Bitki ve çiçeklerinizin yapraklarını yiyerek hem görsel hemde ekonomik kayba neden olurlar. Salyangoz yemleri kullandınız olmadı. Salyangoz ilaçları ile ilaçlama yaptınız olmadı. İlaçlama şirketi Salyangoz ilaçlaması yaptı olmadı ve onlar tekrar geri geldiler öyle değil mi? Aslında alacağınız birkaç basit önlemle Salyangozlara elveda demeye hazırlanın. Sizde Salyangoz ilaçlaması hakkında bilgi almak için bizi şimdi arayın.

Bahçe Salyangozu

Latince adı        (Helix aspersa)
Şube                    (Mollusca (Yumuşakçalar))
Sınıf                    (Gastrapoda)
Familya             (Helicidae)

Salyangoz İlaçlama

Salyangoz ilaçlaması öncesi kısaca zararlıları tanıyalım;

Salyangozlar, yapı olarak yumuşak bir vücuda sahiptir. Vücutları tek parçadan oluşmuştur. Vücutları çoğu zaman kalkerden bir kabuk tarafından korunur. Vücutlarının sürekli nemli kalması gerekmektedir. Bu yüzden genelde bahçelerde havuz kenarları su birikintileri çevrelerinde bulunur. Salyangozlar daha çok nemli, rutubetli ve yağışlı havalarda aktiftirler. Salyangozların bedeni uzun, kaygan ve nemlidir. Bu yumuşak vücudu koruması içinde kabuğu vardır. Salyangozlar vücutları üzerinde sürünerek hareket ederler. Bitkisel besinler ile beslenirler. Tarımsal üretimin ekonomik zararlılarındandır.Kışı toprak altında kabukları içerisinde geçirirler. Salyangozlar hermafrodit canlılardır. Dişi ve erkek üreme organı aynı birey üzerinde bulunur. Oluşturulan yumurtalar toprakta açılan çukurlara bırakılır. Salyangozlar her seferinde 50 – 100 adet yumurta bırakırlar. Toprağın ve ortamın sıcaklık ve nemine bağlı olarak yumurtalar 15 – 20 gün içerisinde açılırlar. Ülkemizde Şubat ve Ekim ayları en aktif oldukları dönemlerdir.

Salyangoz aktivitesini önlemek için birkaç basit tavsiye!

  • Bahçenize yeni getirdiğiniz toprak, bitki ve gübre vasıtası ile bulaşmanın önüne geçin.
  • Sulama sıklığını doğru ayarlayın
  • Bahçenizdeki drenajı iyi yapın
  • Toprak işlemesi yapın
  • Size özel çözümler için Entofarma uzmanlarına danışın.

Aslında yukarıda bahsi geçen önlemler ile Salyangoz oluşmasını ve yuvalanmasını kolayca engelleyebilirsiniz. Salyangoz aktivitesi tespit ettiğiniz veya yaşadıklarını gözlemlediğiniz alanları, sürekli nemli ve rutubetli kalmasını engellemelisiniz. Yukarıda da anlatıldığı gibi nem ve su Salyangozlar için olmazsa olmazlar arasında ilk sırada gelmektedir. İlaçlama çalışmaları ise önüne geçilemeyen ve yoğun istilalarda tercih edilmelidir. Entofarma Haşere Kontrol Hizmetleri Salyangoz ilaçlaması sonrasında size bazı tavsiyelerde bulunacaktır. Entofarma Servis uzmanlarının tavsiyelerine mutlaka uyun.

Artık sizin bölgenizde de profesyonel Entofarma Servis uzmanları çalışıyor. Türkiye’de 2.000 kurumsal müşterimizin aldığı, kaliteli haşere kontrol hizmetinden sizde faydalanın. Sizin için Türkiye genelinde en etkin Salyangoz ilaçlaması çözümlerini geliştiriyoruz. Profesyonel haşere kontrol servisi, raporlama hizmeti, ilaçlama konuları hakkında bilgi almak ve ücretsiz ön inceleme için 444 3 700 numaralı telefon hattını kullanarak hemen şimdi Entofarma müşteri hizmetlerini arayın.Profesyonel Hizmet İçin Bizi Arayın...