Pire Nedir Nasıl Yok Edilir

Pire Nedir Nasıl Yok Edilir

Pire Nedir ve Nasıl Yok edilir konularında bilgi almak ve Pire İlaçlaması yaptırmak için, 444 3 700 numaralı hattımızdan bizi hemen arayın.

Pire Nedir


Özellikle yaz aylarına girerken, büyük sorun olan Pireler, eğer önlem alınmaz ise oldukça ciddi salgınlara neden olabilir. Pire ilaçlaması yaptırmadan önce, Pire nedir, Pire nasıl yok edilir gibi sorularınızın cevabını bu makalede bulacaksınız.

Pire Nedir?

Pire nedir? Pire yassı ve kanadı olmayan kızılımsı kahverengiden siyaha kadar renklerde değişen küçük böceklerdir. Tüm dünyada 3.500 den fazla türe sahip olan pireler, bütün iklim koşullarında yaşayabilirler. Bu yüzden dünyanın hemen her yerinde yaşamaya adapte olmuşlardır. Bir pire ortalama, kendi büyüklüğünün 150 katı yüksekliğe zıplayabilir.
Pireler ağız parçaları ve bacakları sayesinde evcil hayvanlar, kuşlar ve yabani hayvanların derisine tutunarak yaşarlar. Pireler ve Sıçanlar Orta çağda Avrupa nüfusunun yaklaşık üçte birinin ölümünden sorumlu veba hastalığının insanlara bulaşmasının ortak sorumlularıdır.

Pire Yumurtası

Pireler evcil hayvanlardan yeterince kan emdikten sonra olgunlaşırlar ve yumurtlayacak erişkinliğe ulaşırlar. Yetişkin bir pire günde ortalama 40-50 adet yumurta yumurtlayabilir. Beyaz veya kirli beyaz renkte ve 1-3 mm boyunda olan yumurtalar kan emdikleri memelilerin üzerine tek tek bırakılır. Üzerine yumurta bırakılan bu hayvanlar dolaştıkları yerlere bu yumurtaları dökerler. Yumurtalar ortamın sıcaklığına göre 3-10 gün içinde açılır. Yumurtadan çıkan Larvalar ortama dağılır.

Pire Larvası

Ortamda bulunan pirelerin büyük bir bölümü larva evresindedir. Pire larvaları kirli beyaz renkte ve yaklaşık 5 mm uzunluğundadır.

Pire Pupası

Pire larvaları ortam şartlarına bağlı olarak yaklaşık bir hafta ile bir ay içerisinde pupaya dönüşür. Bu süre ortamın nemi ve ısısı uygun olmadığında aylarca sürebilir. Pire pupası, larvanın kendi etrafına bir kokon oluşturması ile olur. 2-3 hafta süren pupa evresinden sonra ergin pire pupadan çıkar. Pire pupası olgunluğa ulaştıktan hemen sonra kokonundan çıkmaz. Olgunlaşan pupa, evcil hayvan veya insanların çevreye yaydığı titreşimleri algılayabilir. Uygun zamanının geldiğini algılayan Pireler hedefine doğru harekete geçer. Pireler kan emdikten yaklaşık bir veya 2 gün sonra yumurtlamaya başlayabilir. Ergin dişiler hayatları boyunca yumurta üretmeye devam ederler.

Pire Nedir
Pire Neden Olur

Pireler şehirlerimizde özellikle evcil hayvanlar tarafından insanlara bulaştırılır. Dolaştıkları alanlardan Pire konukçusu olan evcil hayvanlar, dolaştıkları ve gezindikleri alanlara pire ve pire yumurtalarını bulaştırırlar.

Pire Nasıl Yok Edilir?

Her şeyden önce Pire ilaçlaması ve mücadelesi profesyonel bir işlemdir. Entofarma Özellikle Pirelerin biyolojilerini de göz önünde bulundurarak gerekli sıklıkta ve sayıda Pire ilaçlamasını yaparak bu sorundan sizi kurtaracaktır.

Pire Nasıl Ölür?

Pire mücadelesinde genellikle ilaçlama işlemi yapılırken kültürel mücadele önlemleri ve Pire biyolojisi göz önünde bulundurulmaz. Yapılacak Pire ilaçlamasında pirelerin tüm biyolojik evreleri göz önünde bulundurulmalıdır. İlaçlama sonrası tüm alanlar temizlenmeli ve temizlik atıkları evden veya alandan tamamen uzaklaştırılmalıdır.  Bu sayede Pire mücadelesi başarıya ulaşacaktır.
Hazırladığımız tüm bu bilgiler ışığında, sizler için Türkiye genelinde en etkin haşere ve kemirgen kontrol çözümlerini geliştiriyoruz. Profesyonel haşere kontrol servisi, raporlama hizmeti, ilaçlama konuları hakkında bilgi almak ve ücretsiz ön inceleme için 444 3 700 numaralı telefon hattını kullanarak hemen şimdi Entofarma müşteri hizmetlerini arayın.
Pire İlacı ve İlaçlaması hakkında daha detaylı bilgi almak için Pire İlaçlaması sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.Profesyonel Hizmet İçin Bizi Arayın...