Pire İlaçlama

Pire İlaçlama

Pire ilaçlaması öncesi ve sonrası alınması gerekli önlemeler hakkında bilgi almak için bizi hemen arayın.

Evinizde görmüş olduğunuz bir pire yüzlercesinin habercisi olabilir. Pire ilaçlaması öncesi ve sonrası alınması gerekli önlemeler bakımından oldukça hassas davranılması gerekli bir işlemdir. İlaçlama sonrası Entofarma Servis uzmanlarının önerdiği tavsiyelere mutlaka uyunuz!
Sizde pire ilaçlaması hakkında bilgi almak için bizi şimdi arayın.

Dünyada 3.500 den fazla türe sahip olan pireler küçük, yassı ve kanadı olmayan böceklerdir. Pireler bütün iklim koşullarına uyum sağlayabildikleri için dünyanın her yerinde yaşayabilirler. Bir pire ortalama, kendi büyüklüğünün 150 katı yüksekliğe zıplayabilir.

Evlerimizde en sık karşılaştığımız tür genellikle kedi piresidir, nadirde olsa köpek piresi de evlerimizde sorun yaratır. Genellikle karşılaştığımız pire türleri;

  • Kedi Piresi        ( Ctenocephalides felis )
  • Köpek Piresi    ( Ctenocephalides canis )
  • İnsan Piresi      ( Pulex irritans )
  • Keme Piresi      ( Xenopsylla cheopis )

Pire İlaçlamaEvlerimize evcil hayvanlar veya onlarla temas etmemiz sonucunda gelen pireler oldukça hızlı ürerler. Pireler günde 16 ile 18 yumurta bırakabilirler.  Kanatsız, küçük, kan emici böceklerdir. Vücut yapıları sayesinde memelilerin ve kuşların derisine tutunarak kanlarını emer, Veba hastalığının farelerden insanlara bulaşmasında başrolü oynayan keme piresi (Xenopsylla cheopis) ve akrabaları ortaçağda Avrupa nüfusunun yaklaşık dörtte birinin ölümünden sorumludur. Taşıdıkları Yersinia pestis adlı (bakteri) insanlara bulaştığında ölümcül hıyarcıklı veba hastalığı meydana gelebilir. Pireler evlerimizin hemen hemen her yerinde bulunabilirler. Pire ilaçlamasında dikkat etmemiz gereken konu, pirelerin evimizde farklı formlarda bulunmalarıdır. Yapılan ilaçlama bu farklı formlara etki etmeyebilir. Pireler sulu ortamlarda üreyemezler ancak üremelerine etki eden en önemli faktörlerden birisi de nemdir. Bu nedenle yağmurlu yaz aylarında ve sonbahar aylarında üremeleri daha kolaydır.

Pire ilaçlaması öncesi ve sonrasında alınacak bazı basit tedbirlerle pirelerden tamamen kurtulmak aslında çok kolaydır. Pire aktivitesi bulunan bir evde aşağıdaki tedbirleri aldığınızdan emin olunuz!

  • Evcil hayvanların, veteriner kontrolünden geçirilerek gerekli tedbirlerin alınmasını sağlayınız!Pire İlaçlama
  • Farklı bölgelere pire bulaşmasını engellemek için karantina tedbirlerini eksiksiz alınız ve uygulayınız!
  • Pire taşıma riski bulunan kedi, köpek vb. canlıların, depo, sığınak vb. alanlara geçişini ve bu alanlarda bakımsız bir şekilde yuvalanma ve yavrulamalarını engelleyiniz!

Entofarma Servis uzmanları pire ilaçlaması öncesi ve sonrası tavsiyelerde bulunacaktır. Pirelere karşı ilaçlama yapıldıktan sonra, sorununun tamamen ortadan kalktığından emin olmak için ikinci bir kontrolün yapılması şarttır.

Artık sizin bölgenizde de profesyonel Entofarma Servis uzmanları çalışıyor. Türkiye’de 2.000 kurumsal müşterimizin aldığı, kaliteli haşere kontrol hizmetinden sizde faydalanın. Sizin için Türkiye genelinde en etkin pire ilaçlaması çözümlerini geliştiriyoruz. Profesyonel haşere kontrol servisi, raporlama hizmeti, ilaçlama konuları hakkında bilgi almak ve ücretsiz ön inceleme için 444 3 700 numaralı telefon hattını kullanarak hemen şimdi Entofarma müşteri hizmetlerini arayın.Profesyonel Hizmet İçin Bizi Arayın...