Mite İlaçlama

Mite İlaçlama

Evlerimizde kullanmakta olduğumuz yatak, koltuk gibi eşyalarımızda yaklaşık on milyon akar bulunmaktadır. Mite İlaçlaması ile halı, tüylü alanlar, yatak vb.

 

Her akşam uyuduğumuz sıradan bir yatak 10 yıl içerisinde ağırlığının yaklaşık iki katına çıkabilir. Bunun sebebi üzerinde toz akarlarının ve bunların dışkılarının birikmesidir. Akar, Mayt, Toz piresi gibi isimler de verilen bu canlılar özellikle bağışıklık sistemi zayıf insanlar için oldukça tehlikeli olabilirler. Sizde Mite ilaçlaması ve dezenfeksiyon hakkında bilgi almak için bizi şimdi arayın.

Akarlar çıplak gözle bakıldığında fark edilemeyecek küçüklükte olan bu canlılar 50 mikron büyüklükte ve mikroskobik canlılardır.  İnsan ve hayvan vücudundan dökülen deri kalıntıları ile beslenirler. Nemli ve rutubetli olanlarda daha çok yaşayan Maytlar, normal şartlarda insan vücudunda da milyonlarca sayıda bulunmaktadır. Evlerimizde kullanmakta olduğumuz yatak, koltuk gibi eşyalarımızda yaklaşık on milyon akar bulunmaktadır. Akarlar genelde halılar, yataklar, koltuklar ve tüylü alanlarda bulunurlar. Nemli ve sıcak alanlarda yaşamayı tercih ederler. İnsan ve hayvanların yaşadığı bütün ortamlarda yaşarlar. İnsanlarda astım bronşit gibi hastalıkların oluşmasına neden olur. İnsan vücudu üzerinde kaşıntı, kızarma gibi alerjik etkileri bulunur. Yüksek oranda mite bulunan bir yatak odasında uyunduğunda boğaz ve genizde kaşıntıya neden olur. Mayt lar bıraktıkları dışkılar ile de insanları rahatsız ve hasta edebilirler. Genellikle bebek ve küçük çocuklarda daha tehlikeli olduğu bilinen akarlar, özellikle bağışık sistemleri daha az gelişmiş çocuklarıhastalandırırlar. Bu bağlamada Mayt sorunu tespit edilen bir evde ilaçlama ve dezenfeksiyon yaptırmak şarttır.

Mite İlaçlamaSıkça karşılaşılan Mite türleri

 • Toz akarı    (Dermatophagoides Pteronyssinus)
 • Pas akarı    (Aceria Anthocoptes)
 • Sarı akar     (Lorryia Formosa)
 • Yassı akar  (Brevipalpus Phoenicis)

Akar ve Mite’ların evimizde sayılarının arttığını gösteren belirtiler

 • Burunda ve ciltte kaşıntı, kızarma.
 • Özellikle nefes darlığı rahatsızlığı sorunu yaşayan kişilerde nefes almada sıkıntıları.
 • Nefes alırken boğazda kaşıntı.

Akar, Mite ve Toz Piresi adı verilen bu canlıları tamamen ortadan kaldırmak imkânsızdır. Ancak sayılarını kontrol altına almak için size bazı tavsiyelerde bulunacağız.

 • Mümkünse evinizde halı kullanmayın veya halı kullanımını sınırlandırın.
 • Nevresim, çarşaf ve yastık kılıflarını hafta bir değiştirin.
 • Haftada en az bir defa Hepa filtreli elektrik süpürgeleri ile evinizi temizleyin.
 • Özellikle yatak odanızda evcil hayvan bulundurmamaya özen gösterin.

Artık sizin bölgenizde de profesyonel Entofarma Servis uzmanları çalışıyor. Türkiye’de 2.000 kurumsal müşterimizin aldığı, kaliteli haşere kontrol hizmetinden sizde faydalanın. Sizin için Türkiye genelinde en etkin Mite ilaçlaması çözümlerini geliştiriyoruz. Profesyonel haşere kontrol servisi, raporlama hizmeti, ilaçlama konuları hakkında bilgi almak ve ücretsiz ön inceleme için 444 3 700 numaralı telefon hattını kullanarak hemen şimdi Entofarma müşteri hizmetlerini arayın.Profesyonel Hizmet İçin Bizi Arayın...