Kahverengi Bantlı Hamam Böceği (Supella longipalpa)

Kahverengi Bantlı Hamam Böceği (Supella longipalpa)

Kahverengi Bantlı Hamam Böceği ilaçlaması hakkında bilgi almak ve ücretsiz ön inceleme için, 444 37 00 numaralı hattımızdan bizi hemen arayın.

 

Kahverengi Bantlı Hamam Böceği ( Afrika hamam Böceği)

İngilizce adı: Brown-banded cockroach

Bilimsel adı: Supella longipalpa

Takım: Dictyoptera

Familya: Blattellidae

KAHVERENGİ BANTLI HAMAM BÖCEĞİNİN GENEL ÖZELLİKLERİ:

                Erginler sarımsı, kahverengi, esmer pembe, bazen koyu kahverengi olabilir. Boyları 9,5 – 10,5 mm, üst kanatların (tegmina) dip kısmında ve ortasında açık renkte enine birer bant bulunur.

Dişilerde kanatlar kısa olup abdomen sonuna ulaşmaz. Erkekte ise uzun olup abdomeni örter. Ön kanadın uç kısmı açık sarı renktedir.

KAHVERENGİ BANTLI HAMAM BÖCEĞİNİN BİYOLOJİSİ:

Dişiler olgun yumurta paketini 1-2 gün taşıdıktan sonra uygun bir yere bırakır. Bir yumurta paketinde genelde 18 adet yumurta bulunur. Bir dişi hayatı boyunca ortalama 4-13 yumurta paketi oluşturur. Nimfler gelişmelerini üç- altı ayda tamamlar. Ergin dönemi dört – on aydır. Ülkemizde bu türün varlığı ilk kez 1974 yılında İzmir de tespit edilmiştir, daha sonra İstanbul da görülmüştür.

KAHVERENGİ BANTLI HAMAM BÖCEĞİ MÜCADELESİNDE İPUÇLARI:

Evinizde hamam böceği oluşmasını ve yuvalanmasını engelleyebilirsiniz.

  • Evinizde kâğıtları uzun süreli biriktirmeyiniz.(Gazete vb)
  • Mutfak tezgâh ve zeminini nemli bırakmamaya özen gösteriniz.
  • Özellikle oluklu mukavva ambalajları evinize alırken mutlaka gözle kontrol ediniz.
  • Kanalizasyon sistemine açılan gider kapaklarının mutlak süzgeçli olmasına dikkat ediniz.
  • Hamamböcekleri ile mücadelede mutlaka Entofarma’nın uzman ilaçlama kadrosundan destek almanızı öneriyoruz. Hatalı hamamböceği ilaçlamaları hamam böceği yuvalarını bozmanıza ve daha fazla hamam böceği ile karşı kalmanıza sebep olabilir.

Hazırladığımız tüm bu bilgiler ışığında, sizler için Türkiye genelinde en etkin haşere ve kemirgen kontrol çözümlerini geliştiriyoruz. Profesyonel haşere kontrol servisi, raporlama hizmeti, ilaçlama konuları hakkında bilgi almak ve ücretsiz ön inceleme için 444 3 700 numaralı telefon hattını kullanarak hemen şimdi Entofarma müşteri hizmetlerini arayın.

Kahverengi Bantlı Hamam Böceği mücadelesi hakkında daha detaylı bilgi almak için Hamam Böceği İlaçlaması sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.Profesyonel Hizmet İçin Bizi Arayın...