Gümüş Böceği İlaçlama

Gümüş Böceği İlaçlama

Gümüş Böceği İlaçlaması hakkında bilgi almak ücretsiz ön inceleme için, 444 3 700 numaralı hattımızdan bizi hemen arayın.

 

Her insan genellikle yediği yiyeceklerin içerisinde olmak kaydıyla yılda ortalama 500 gram böcek yer. Evinizde aniden ortaya çıkan gümüşçün mü gördünüz? Menünüzü değiştirin, Gümüşçün ilaçlaması yaptırın! Sizde Gümüşçün ilaçlaması hakkında bilgi almak için bizi şimdi arayın.

Sıkça karşılaşılan Gümüşçün türleri 

  • Gümüşçün                                         (Lepisma Saccharina) 
  • Kâğıt böceği veya Kılkuyruk     (Thermobia Domestica )

Halk arasında Gümüş balığı, Şeker böceği, Kılkuyruk, Kâğıt böceği olarak da adlandırılır. Ancak iki zararlı da birbirinden oldukça farklı böcek türleridir. Ergin böceklerin boyları 1-2 cm civarındadır. Abdomen (karın) kısmının sonunda üç uzun kıl benzeri uzantı bulunmaktadır. Gümüşçün böceğinin kanatları bulunmamaktadır. Renkleri parlak griden koyu gri ye kadar değişir. Vücutlarının üzeri parlak bir toz ile kaplıdır.

Gümüşçünler, gün boyu yarık ve çatlaklarda saklanırlar. Genellikle mutfak, gıda maddelerinin depolandığı dolaplar, kapı pervazları ve süpürgelik içlerine saklanırlar. Gümüşçün özellikle nemin yüksek olduğu alanları yaşam alanı olarak seçer. Ancak yine de hemen hemen tüm ortamlarda yaşayabilir. Gümüşçün aktivitesine engel olmak için
ortam neminin düşürülmesi şarttır. Çok hızlı bir üreme kapasitesine sahip olan Gümüşçün böceği dişileri günde ortalama 1-4 yumurta bırakabilirler. Özellikle toplu yaşam alanlarının yaygınlaştığı günümüzde, site, apartman gibi birden fazla ailenin bir arada yaşadığı alanlarda, bir noktadan başlayan Gümüşçün aktivitesi yaşam alanlarının geneline hızlıca yayılabilir. Gümüşçün böcekleri gececidirler. Genellikle geceleri beslenmek için dışarı çıkarlar ve gıdalarımız üzerinde beslenirler, taşıdıkları mikroorganizmaları gıdalarımıza ve gıdalarımızla temasta olan eşyalarımıza bulaştırırlar.

Özellikle apartman, site benzeri toplu yaşam alanlarında, Gümüşçün ilaçlaması sadece bir bölgede yapılmamalıdır. Tesisat, duvarlardaki yarık ve çatlaklar ve apartman boşlukları vasıtası ile daire den daire ye geçen zararlılar ancak tüm alanların profesyonelce ilaçlaması ile ortadan kaldırılabilir. Bu tip alanlarda ilaçlama servisi genel bir hizmet şeklinde alınmalıdır.

Gümüşçün İlaçlama

Gümüşçün ilaçlaması yapmadan önce haşerenin yoğunluk düzeyi, evin durumu mutlaka gözden geçirilmelidir.

Evin hemen hemen tüm noktaları kontrol edilmeli ve Gümüşçün yuvalanması olan alanlar tespit edilmelidir. Gümüşçün kontrolünde tek başına ilaçlama yeterli olmayabilir. Entofarma Servis uzmanları Gümüşçün ilaçlaması sonrasında sizlere bazı tavsiyelerde bulunacaklardır.

Artık sizin bölgenizde de profesyonel Entofarma Servis uzmanları çalışıyor. Türkiye’de 2.000 kurumsal müşterimizin aldığı, kaliteli haşere kontrol hizmetinden sizde faydalanın. Sizin için Türkiye genelinde en etkin gümüşçün ilaçlaması çözümlerini geliştiriyoruz. Profesyonel haşere kontrol servisi, raporlama hizmeti, ilaçlama konuları hakkında bilgi almak ve ücretsiz ön inceleme için 444 3 700 numaralı telefon hattını kullanarak hemen şimdi Entofarma müşteri hizmetlerini arayın.

 Profesyonel Hizmet İçin Bizi Arayın...