Ev İlaçlama ve Alınması Gerekli Önlemler

Ev İlaçlama ve Alınması Gerekli Önlemler

Ev İlaçlama uygulamaları hakkında bilgi almak ve ücretsiz ön inceleme için, 444 3 700 numaralı hattımızdan hemen bizi arayın.

Ev İlaçlama
Evlerimizi istila eden haşerelerden kurtulmak imkânsız değildir. Doğru olan haşerelerden kurtulmaya çalışırken etkili yöntem ve uygulamaları kullanarak sorunu çözmektir. Entofarma Ev ilaçlama hizmetini şu yolları izleyerek gerçekleştirmektedir. Haşerenin türünü tespit et! İnsanlara ve çevreye duyarlı yöntemleri kullan! Haşerelerin tekrar gelmelerini engelleyici tedbirleri al!

Ev İlaçlama Ne Zaman Yaptırılır?

Ev İlaçlama ne zaman yapılmalıdır? Ev ilaçlamasının hangi aylarda yapılması daha etkili sonuç verir? Bu gibi konular haşere sorunu yaşamakta olan kişilerin cevap aradığı soruların başında gelmektedir. Bu soruya cevap verirken öncelikle ‘’haşereler evlerimize ne zaman gelirler’’ sorusunu cevaplamak gerekir. Haşereler yani; fareler ve böcekler evlerimizi yuvalanmak ve gıda bulmak için istila ederler. Evimizi istila etme riski bulunan haşerelerin bir kısmı yıl boyunca aktivitelerini sürdürürken, bir kısmı da sadece iklim şartları uygun olduğunda yani hava sıcaklıkları arttığında aktif olurlar. Örneğin fareler yıl boyunca aktiftirler ve faaliyetlerine devam edebilirler. Bu yüzden evinizde fare sorunu varsa ve çözüm arıyor iseniz bu mücadele tek seferlik ilaçlama ve kontroller ile sağlanamaz. Yapılacak tek seferlik ilaçlamalar kısa süreli çözümler sağlayacak ve fareler tekrar evinizi istila edeceklerdir. Bunun yanında evinizde pire sorunu yaşıyor iseniz bu mevsimsel bir sıkıntıdır ve yapılacak 1-2 uygulama ile ortadan kaldırılabilir. Ev ilaçlama uygulamalarının ne zaman yapılacağına karar vermek için öncelikle haşere türünün tespit edilmesi gerekir.

Ev İlaçlama Nasıl Yapılır? 

Ev ilaçlama hizmetinde birçok farklı yöntem ve teknikler uygulanmaktadır. Gelişen pest kontrol teknolojisi sayesinde artık kullanılan böcek ilaçları türe özgü olarak özelleşmiştir. Her haşere türü veya grubuna özel ilaçlar üretilmeye başlanmıştır. Bu sayede ev ilaçlama tekniklerinde de değişiklikler olmuştur. Haşere türü tespit edildikten sonra, seçilen kimyasal ile önerilen doz ve tekniklerde ev ilaçlaması yapılmalıdır. Bu yöntemlerden bazıları; Hamam böceklerine karşı kullanılan Jel yem uygulaması ve Sprey yöntemidir. Evlerde haşerelerin yerleştikleri alanlar, haşere nüfusunun yoğunluğu ve evin yapısı göz önünde bulundurularak uygun olan yöntem tercih edilmelidir.

Ev İlaçlama

Ev İlaçlaması Yapılmasını Gerektiren Haşereler Türleri Nelerdir?

Haşereler özellikle insanlara ve evcil hayvanlara bulaştırdıkları hastalıklar dolayısıyla, mutlaka kontrol altına alınmalı ve mücadele edilmesi gereken zararlılardır. Ev ilaçlama hizmeti uygulanması gerekli bazı haşere türleri şunlardır

Evde Fare ilaçlama

Fareler, Veba –  Salmonella – Tekrarlayan ateş – Marburg ve ebola virüsü – Toxoplazmosis – Tularemi – Leptospiroz gibi hastalık yapıcı mikroorganizmanın taşıyışıdırlar ve evlerimizi kapı altları, tesisat geçişleri vb. alanlardan istila edebilirler.  Evimizde her zaman bir farenin olduğunu düşünürüz ancak fareler bir aile şeklinde ve toplu yaşayan canlılardır. Bu yüzden ev ilaçlama sonrası evimizde fare kalmadığından emin olmak için aktivitenin takip edilmesi gerekir.

Evde Hamam Böceği İlaçlama

Özellikle, Kalorifer böceği, Oryantal hamam böceği ve Amerikan hamam böceği evlerimizi sık sık istila eder. Hastalık yapıcı 47 farklı mikroorganizmanın taşıyıcısı olan bu canlılar evlerimize çok çeşitli yollardan gelirler ve mutlaka mücadele edilmesi gerekir.

Evde Pire İlaçlama

Pireler özellikle havaların ısınması ile aktif olurlar. Yaşamlarını sürdürebilmeleri için mutlaka bir konukçuya ihtiyaçları olan pirelerin konukçuları genellikle evcil hayvanlardır. Evinizde pire ilaçlaması sonrası mutlaka evcil hayvanlarınızı veteriner kontrolünden geçiriniz.

Evde Tahtakurusu İlaçlama

Ev ilaçlama denildiğinde kontrolü belki de en zor olan haşere türü Tahtakurusu dur. Yaşam şekli hamam böceklerine benzeyen Tahtakurusu kan yolu ile bulaşan birçok hastalığın da taşıyıcısıdır.

Evde Güve İlaçlama

Güveler özellikle evlerimize kurutulmuş gıdalar ile gelirler. Depolanmış gıda zararlıları olan Kuru meyve güvesi, Un güvesi, Tütün güvesi gibi zararlılar market ve aktarlardan aldığımız gıdalar ile evlerimize yerleşir. Ev ilaçlama uygulamaları bu haşerelerin ürün ile iç içe bulunmalarından dolayı genellikle yetersiz kalır.

Evde Karınca İlaçlama

Özellikle yaz aylarında, evlerimizi istila eden Karıncalar birçok hastalık etmenini gıdalarımıza bulaştırırlar. Kontrolü kolay gibi gözüken ancak her defasında tekrar gelen karıncalara karşı yapılacak ev ilaçlama uygulamalarında kalıcı yöntemler uygulanmalıdır.

Ev İlaçlama Yöntemleri ve Yanlış Ev İlaçlama Uygulamaları

Günümüzde Ev ilaçlama uygulamalarında kullanılan birçok yöntem bulunmaktadır. Ev ilaçlama çalışmalarında sizler için güvenli yöntemleri ve ilaçlama şirketlerini tercih edin.

Ev ilaçlamasında Önerdiğimiz Yöntemler

Ev İlaçlamasında Jel Yem Uygulaması

Ev ilaçlama uygulamalarında Kalorifer böceği, Hamam böceği türleri ve Karıncalara karşı uygulanır. Oldukça güvenli olana bu yöntem, Kaliteli jel yem ilaç tercihi ile oldukça başarılı sonuçlar verecektir.

Ev İlaçlamasında Kokusuz Sprey Uygulaması

Birçok yürüyen haşere türü mücadelesinde güvenle kullanılabilir. Ev ilaçlama uygulaması esnasında evi boşaltmanız faydalı olacaktır.

Ev İlaçlamasında Tuzak Kullanımı

Ev ilaçlama çalışmalarında toksik olmayan ve en güvenilir yöntemdir. Haşereleri tuzaklara çekmek için çeşitli feromon ve kokular kullanılır. Herhangi bir kimyasal kullanılmadığı için insanlar için risk neredeyse çok azdır.

Ev ilaçlamasında Önermediğimiz Yöntemler

Ev İlaçlamasında Kokulu Sprey Uygulaması

Ev ilaçlama uygulaması esnasında mutlaka evi boşaltmanız gerekir. Koku ve buharlaşmanın etkisi ile kimyasal tüm alana yayılır. Ev ilaçlama çalışmalarında önermediğimiz yöntemlerdendir.

Ev İlaçlamasında ULV Uygulamaları

Böcek ilaçlarının çok küçük parçalara bölünmesi ve tüm ortama yayılması şeklinde bir uygulamadır. Uygulama maliyeti ucuz ve sonuçları memnun edici olduğu için, bu yöntem birçok ilaçlama şirketi tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Tüm yüzeyler böcek ilacı ile kaplanır.  Ev sakinleri dokundukları her noktada böcek ilaçlarına maruz kalırlar. Ev ilaçlama uygulamalarında kesinlikle önermediğimiz bir yöntemdir. Asla ev ilaçlama çalışmalarında kullanılmalıdır.

Ev İlaçlama İlaçları (Ev İlaçlamasında Kullanılan İlaçlar)

Ülkemizde ev ve iş yerlerinde kullanılan biyosidal ürün ruhsatlı bazı ilaç grupları aşağıda belirtilmiştir.

Kokulu Ve Kokusuz Sıvı Böcek İlaçları

Özellikle yürüyen haşere mücadelesinde kullanılan bu böcek ilaçları, böceklerin geçiş yaptığı ve gezindikleri alanlarda kullanılabilir. Kokulu ilaçlar aynı zamanda solunum zehri olduklarından uygulamasında daha fazla dikkat edilmelidir.

Jel Yem Böcek İlaçları

Hamam böceği ve Karınca ilaçlamasında ağırlıklı olarak kullanılmaktadır. Ev ilaçlama uygulamalarında güvenli bir şekilde kullanılabilir.

Mum Blok Fare Yemleri

Fare mücadelesinde kilitli yem istasyonlarında kullanılır. Farelerin türüne göre yem tercihleri değişiklik gösterir. Hedef dışı canlılara zarar vermemek için kesinlikle açıkta kullanılamamalıdır. Birçok mum blok fare zehrinin antidotu bulunmamaktadır.

Granül Böcek Yemleri

Özellikle Karınca ve Sinek ilaçlamasında güvenle kullanılabilir.

Toz ve Islanabilir Toz Böcek İlaçları

Haşerelerin yuvalandıkları alanda güvenle kullanılabilir. Profesyonel uygulama gerektirir.

Ev İlaçlama Şirketleri ve Entofarma

Bireysel ve Kurumsal İlaçlama hizmetlerinde fark yaratmak amacı ile yola çıkan Entofarma, özellikle Ev ilaçlama uygulamalarında müşteri bilinçlendirme konusuna ağırlık vermektedir. Türkiye’de istismara oldukça açık bir konu olan ev ilaçlama uygulamalarında, düzenlediğimiz eğitim çalışmaları ve bilgilendirici makaleler ile müşteri bilinçlenmesine katkıda bulunmak amacındayız. Müşteri tercihleri konusunda özellikle fiyat belirleyici etken olmakta ancak bu yeterli olmaktadır. Her işi daha ucuza yapan mutlaka bulunur. Ancak siz aldığınız hizmet sonucunda pişman olmayın.

Ev İlaçlama Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Ev ilaçlama hizmeti sadece bir kimyasal uygulama işlemi değildir. İlaçlama öncesi ve sonrasını kapsamaktadır. Özellikle ev ilaçlama sonrası haşere sorunlarının ilaçlama şirketinin söz verdiği şekilde ortadan kalkması gerekmektedir. İnternet günümüzde hem bir bilgi kaynağı hem de bir bilgi kirliliği yuvasıdır. İlaçlama hizmeti alacak müşterilerin doğru kaynaktan doğru bilgiyi almaları oldukça güçtür. Bu noktada Entofarma müşterilerine teknik ve fiyat avantajı konusunda destekte bulunmayı hedefler.

Ev İlaçlama Ücretleri ve Ev Böcek İlaçlama Fiyatları Hizmet Kalitesi Açısından Ne Kadar Önemlidir?

Kalite ve Fiyat hem ürün, hem de hizmet fiyatlarında asla doğru orantılı olarak karşımıza çıkmaz.  Bir hizmetin veya ürünün fiyatı piyasa koşullarının altında ise mutlaka eksik yapılan bir şeyler olacaktır. Bu yüzden fiyat alırken sadece hizmet fiyatı göz önünde bulundurulmamalıdır. Bunun yanı sıra İlaçlama şirketinin güvenilirliği, referansları, kullanılan ilaçlar ve hizmet sonrası garantisi mutlaka incelenmelidir.

Ev İlaçlama Zararları Nelerdir?

Ev ilaçlama uygulamları sonucunda amaç insanlara ve diğer canlılara zarar vermeden haşereleri ortadan kaldırmaktır.  Hatalı uygulamalar ve ruhsatsız haşere ilacı kullanımı birçok tehlikeyi de beraberinde getirir.Hatalı ev ilaçlama uygulamları sonucunda zehirlenebilir hatta vücudunuzda kalıcı hasarlar meydana getirebilirsiniz.

Ev İlaçlama Öncesi Hazırlık Yapmalı mıyım?

Ev ilaçlama uygulamaları mücadele edilecek zararlı türlerine göre değişiklik gösterir. Örneğin Kalorifer böceği ilaçlaması öncesinde herhangi bir hazırlık yapmanıza gerek yoktur. Aynı şekilde fare ilaçlaması öncesinde de bir hazırlık gerekmez. Ancak Pire ilaçlaması, Tahtakurusu ilaçlaması öncesi mutlaka hazırlık gerekmektedir. Ev ilaçlama uygulaması öncesi mutlaka alınacak önlemler ile ilgili Entofarma Ofisi ve personellerinden bilgi alın.

Ev İlaçlama

Ev İlaçlandıktan Sonra Nasıl Temizlenmelidir

Böcek ilaçlaması veya Fare İlaçlaması yapılan evlerde ve açık alanlarda, ilaçlama sonrası alınması gerekli tedbirler olacaktır. Bunların en başında temizlik sorusu müşterilerin kafasında soru işareti oluşturmaktadır.

İlaçlanan Ev Nasıl Temizlenir?

Ev ilaçlaması yapıldıktan sonra Entofarma personelleri bu konuda size gerekli bilgileri verecektir.  Ev ilaçlama uygulama işlemi yapılan haşere türüne göre ilaçlama sonrası temizlik belirlenir. Evlerimizi sık sık istila eden haşere grupları ile savaşımda temizlik genellikle Ev ilaçlama öncesi yapılmalıdır. Bu sayede kalıcı böcek ilaçlarının etkisinden uzun süreli faydalanılabilir.

İlaçlama Sonrası Ev Temizliği

Ev ilaçlaması sonrası ev temizliği, genellikle pire, tahtakurusu veya diğer parazit böcek ilaçlamaları sonrasında yapılmalıdır. İnsan ve evcil hayvanlara bulaşma riski olan böcek ilaçları ile, ölü böcek kalıntıları ile böcek yumurtaları, uygun yöntem ve teknikler kullanılarak temizlik yapılmalıdır. Ev ilaçlama uygulaması sonrası yapılacak temizlik konusunda ilaçlama hizmeti sonrası Entofarma personellerinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Hazırladığımız tüm bu bilgiler ışığında, sizler için Türkiye genelinde en etkin haşere ve kemirgen kontrol çözümlerini geliştiriyoruz. Profesyonel haşere kontrol servisi, raporlama hizmeti, ilaçlama konuları hakkında bilgi almak ve ücretsiz ön inceleme için 444 3 700 numaralı telefon hattını kullanarak hemen şimdi Entofarma müşteri hizmetlerini arayın.
Ev İlaçlama hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için Ev İlaçlama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.Profesyonel Hizmet İçin Bizi Arayın...