Avustralya Hamam Böceği (Periplaneta australasia)

Avustralya Hamam Böceği (Periplaneta australasia)

Avustralya Hamam Böceği ilaçlaması hakkında bilgi almak ve ücretsiz ön inceleme için, 444 37 00 numaralı hattımızdan bizi hemen arayın.

 

( Asya hamam böceği)

İngilizce adı: Australian cockroach

Bilimsel adı: Periplaneta australasia

Takım: Dictyoptera

Familya: Blattellidae

AVUSTRALYA HAMAM BÖCEĞİNİN GENEL ÖZELLİKLERİ:

Ergin kırmızımsı kahverengiden koyu kahverengiye kadar değişen renklerde rastlanır. Boyu 24 ila 34 mm arasında değişir. Ön ve arka kanatları iyi gelişmiştir. Pronotum koyu kahverengidir. Ön kanatların dip kısmında sarı çizgi bulunur. Amerikan hamam böceğinde bu çizgi yoktur.

AVUSTRALYA HAMAM BÖCEĞİNİN BİYOLOJİSİ:

Dişiler çiftleştikten sonra yumurta paketlerini hemen bırakırlar. Biyolojisi Amerikan hamam böceklerine çok benzer ancak verdiği yumurta paketi sayısı 20-30 arasında değişir. Bir paket içerisinde en fazla 28 adet yumurta bulunur. Nimflerin gelişim süresi oda sıcaklığında bir yıl sürer. Ergin ömrü dört – altı aydır. Ülkemizde bu türe sadece Ankara da rastlanmıştır.

AVUSTRALYA HAMAM BÖCEĞİ MÜCADELESİNDE İPUÇLARI:

Evinizde hamam böceği oluşmasını ve yuvalanmasını engelleyebilirsiniz.

  • Evinizde kâğıtları uzun süreli biriktirmeyiniz.(Gazete vb)
  • Mutfak tezgâh ve zeminini nemli bırakmamaya özen gösteriniz.
  • Özellikle oluklu mukavva ambalajları evinize alırken mutlaka gözle kontrol ediniz.
  • Kanalizasyon sistemine açılan gider kapaklarının mutlak süzgeçli olmasına dikkat ediniz.
  • Hamamböcekleri ile mücadelede mutlaka Entofarma’nın uzman ilaçlama kadrosundan destek almanızı öneriyoruz. Hatalı hamamböceği ilaçlamaları hamam böceği yuvalarını bozmanıza ve daha fazla hamam böceği ile karşı kalmanıza sebep olabilir.

Hazırladığımız tüm bu bilgiler ışığında, sizler için Türkiye genelinde en etkin haşere ve kemirgen kontrol çözümlerini geliştiriyoruz. Profesyonel haşere kontrol servisi, raporlama hizmeti, ilaçlama konuları hakkında bilgi almak ve ücretsiz ön inceleme için 444 3 700 numaralı telefon hattını kullanarak hemen şimdi Entofarma müşteri hizmetlerini arayın.

Avusturya Hamam  Böceği mücadelesi hakkında daha detaylı bilgi almak için Hamam Böceği İlaçlaması sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.Profesyonel Hizmet İçin Bizi Arayın...