Arı İlaçlama

Arı İlaçlama

Arı ilaçlaması hakkında bilgi almak ücretsiz ön inceleme için, 444 3 700 numaralı hattımızdan bizi hemen arayın.


Arılar, tatilde, bahçede, şehirde veya herhangi bir yerde aniden
ortaya çıkarlar ve bize günümüzü zehir edebilirler. Aniden yaşadığımız alanları istila ederler. İstila etmekle de kalmaz, yerleştikleri yerleri asla terk etmezler. Yaban arılarının saldırıları ölümcül olabilir. Arı ilaçlaması birkaç farklı uygulama adımı ve profesyonel kurallar içerir. İlaçlama yapmayı kesinlikle düşünmeyin. İşi uzmanına bırakın. Sizde Arı ilaçlaması hakkında bilgi almak için bizi şimdi arayın.

Yaban Arısı -Eşek Arısı

Latince adı:   Vespula vulgaris
Takım:             Hymenoptera
Familya:          Vespidae

Arı ilaçlaması öncesi gelin kısaca zararlıyı tanıyalım

Yaban arıları, yaklaşık 2 – 2,5 cm santim boyunda, vücudunu enine saran sarı ve siyah çizgileri sayesinde kolayca tanınır. İnsanları sokması ile alerjik reaksiyonlar yaratabilir. Bir veya birkaç arının sokması sonucu, alerjik rahatsızlıkları bulunan insanların, ölümüne sebep oldukları bilinmektedir. Yaban arıları koloni şeklinde yaşarlar. Yaban arılarında tıpkı insanlarda olduğu gibi kast sistemi mevcuttur. Kast içinde işçiler, askerler, kraliçe ve erkekler bulunur. Yaban arıları, bal arılarının aksine birkaç kez sokabilirler. Yaban arıları yuvalarını ağaçlara, bina duvarlarının içlerine, toprağa, evlerin çatı gibi bölümlerine yapabilir. Genel arı biyolojisinde, kraliçe çiftleşme uçuşundan sonra Şubat ayı gibi yumurtlamaya başlar. Yumurtadan çıkan larvalar işçi arılar tarafından beslenir. Belirli bir süre beslenen larvaların üstü kahverengi bir örtü ile kaplanır. Bu yavru gözünden on – on beş gün sonra arı yavruları çıkar. Kraliçe arılar popülasyonun kuvvetine göre yumurtlamayı arttırıp azaltabilirler.

Arı İlaçlama

Yaban arısı mücadelesinde dikkat edilmesi gereken konular!

  • Yaban arılarını cezbeden gıda maddeleri ile su birikintilerinin ortadan kaldırılması gerekmektedir.
  • Yuvaya kesinlikle müdahale etmeyiniz.
  • Gördüğünüz arıların işçi arı olduğunu unutmayınız.
  • Arılar ile mücadelede mutlaka Entofarma ’nın uzman ilaçlama kadrosundan destek alınız. Hatalı ari ilaçlaması uygulamalarıyla kendinize ve ailenize zarar verebilirsiniz.

Yaban arısı gibi, insan sağlığını ciddi tehlikeye sokabilme potansiyeli olan zararlılarla mücadelede, kesinlikle profesyonel yöntemler ve teknikler kullanılmalıdır. Arı ilaçlaması hiçbir zaman basit bir ilaçlama uygulaması gibi görülmemelidir. Yaban arısı aktivitesi tespit ettiğiniz veya yaşadıklarını gözlemlediğiniz alanlardan kesinlikle uzak duru! Arı ilaçlaması ise tamamen profesyonel kişiler tarafından yapılması tercih edilmelidir. Entofarma Haşere Kontrol Hizmetleri Arı ilaçlaması öncesi ve sonrasında size bazı tavsiyelerde bulunacaktır. Entofarma Servis uzmanlarının tavsiyelerine mutlaka uyun.

Artık sizin bölgenizde de profesyonel Entofarma Servis uzmanları çalışıyor. Türkiye’de 2.000 kurumsal müşterimizin aldığı, kaliteli haşere kontrol hizmetinden sizde faydalanın. Sizin için Türkiye genelinde en etkin Arı ilaçlaması çözümlerini geliştiriyoruz. Profesyonel haşere kontrol servisi, raporlama hizmeti, ilaçlama konuları hakkında bilgi almak ve ücretsiz ön inceleme için 444 3 700 numaralı telefon hattını kullanarak hemen şimdi Entofarma müşteri hizmetlerini arayın.Profesyonel Hizmet İçin Bizi Arayın...