Alman Hamam Böceği (Blatella germanica)

Alman Hamam Böceği (Blatella germanica)

Alman Hamam Böceği ilaçlaması hakkında bilgi almak ve ücretsiz ön inceleme için, 444 3 700 numaralı hattımızdan bizi hemen arayın.

 


Alman Hamam Böceği ( Kalorifer böceği, Kakalak)

İngilizce adı: German cockroach

Bilimsel adı: Blatella germanica

Takım: Dictyoptera

Familya: Blattellidae

ALMAN HAMAM BÖCEĞİNİN GENEL ÖZELLİKLERİ:

1-1,5 cm uzunluğunda olan bu tür, açık kahve den koyuya değişen renklerde bulunur. Ektotermik canlılardır. (vücutları ısı kaybeder). Sıcak ve nemli yerleri severler. Karanlıkta faaliyet gösterirler. Karanlıkta faaliyet gösterirler. Üreme güçleri çok yüksektir. Bulabildikleri her şeyi yerler. Yiyecek ve su olmadan 2 hafta yaşarlar. Sadece su ile bir ay yaşayabilirler. Dişiler erkeklerden daha uzun süre yaşar. Guruplar halinde yaşamayı severler.

ALMAN HAMAM BÖCEĞİNİN BİYOLOJİSİ:

Dişi böcek kendine has bir koku (feremon) salgılayarak erkeği çiftleşmeye davet eder. Eşleşen dişi 10-12 gün sonra yumurtlamaya başlar. Yumurta paketinde 24-48 yumurta bulunur. (türlere göre değişir) Yumurta paketi asitlere, bazlara ve diğer kimyasallara karşı son derece dayanıklıdır. Yumurta kapsülü dişi tarafından 30 gün taşınır. Yumurtaların açılmasına 24 saat kala yumurta paketi korumalı bir bölgeye bırakılır. Yumurta kapsülünden ortalama 32 adet nimf çıkar. Optimum koşullarda nimf lerin ergin hale gelmesi 45 günde olur. Ergin hamam böcekleri 6 ay ila 1 yıl arasında bir ömre sahiptirler.

ALMAN HAMAM BÖCEĞİ MÜCADELESİNDE İPUÇLARI:

Evinizde hamam böceği oluşmasını ve yuvalanmasını engelleyebilirsiniz.

  • Evinizde kâğıtları uzun süreli biriktirmeyiniz.(Gazete vb)
  • Mutfak tezgâh ve zeminini nemli bırakmamaya özen gösteriniz.
  • Özellikle oluklu mukavva ambalajları evinize alırken mutlaka gözle kontrol ediniz.
  • Hamamböcekleri ile mücadelede mutlaka Entofarma’nın uzman ilaçlama kadrosundan destek almanızı öneriyoruz. Hatalı hamamböceği ilaçlamaları hamam böceği yuvalarını bozmanıza ve daha fazla hamam böceği ile karşı kalmanıza sebep olabilir.

Hazırladığımız tüm bu bilgiler ışığında, sizler için Türkiye genelinde en etkin haşere ve kemirgen kontrol çözümlerini geliştiriyoruz. Profesyonel haşere kontrol servisi, raporlama hizmeti, ilaçlama konuları hakkında bilgi almak ve ücretsiz ön inceleme için 444 3 700 numaralı telefon hattını kullanarak hemen şimdi Entofarma müşteri hizmetlerini arayın.

Alman Hamam Böceği mücadelesi hakkında daha detaylı bilgi almak için Hamam Böceği İlaçlaması sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.Profesyonel Hizmet İçin Bizi Arayın...